Niekomfortowa relacja z kolegą z pracy

Witam. Mam na imię Kamila. Chciałabym poprosić o obiektywna poradę. Obecnie nie mam chłopaka, a kolega z pacy powiedział, że mu się podobam i chce ze mną chodzić. Wszyscy mówią, że jest to miły i uczynny chłopak. Niestety ja od samego początku tej znajomości czuje się niekomfortowo w jego obecności. Żadne jego gesty nie sprawiają mi przyjemności, jedynie same negatywne emocje. Mam wrażenie, że się duszę. Mimo wszystko nie chcę go zranić, ale czuję, że jak się zgodzę to zranię siebie. Dlaczego czuję się niekomfortowo w tej relacji, mimo że niby wszystko powinno być dobrze? Kolega jest naprawdę miły, wszystko wskazuje na to, że do siebie pasujemy, a mimo to wciąż czuję się niekomfortowo i nie potrafię zmusić się do stworzenia jakiejś trwałej relacji. Co robić? Czy może to ze mną coś jest nie tak? Prosze o pomoc i jakieś wskazówki.

Jesteś młodą osobą i masz jeszcze przed sobą długie życie. Z całą pewnością uda Ci się znaleźć takiego partnera, który rozbudzi Twoje emocje, a w jego towarzystwie będziesz czuła się swobodnie i bezpiecznie. Nie ulegaj presji otoczenia, ponieważ to nie Twoi znajomi będą chodzili z danym kolegą, ale to Ty poświęcisz mu swój czas, oddając w ten sposób kawałek życia.

Mgr Tytus DziewiÄcki

Witam. Niestety, nie mam dla Pani obiektywnej porady. Co więcej, myślę, że trudność w relacji, którą Pani opisuje, wymagałaby wnikliwej analizy, a nie porady psychologicznej. Proszę się kontaktować z psychoterapeutą.