Dłoń na czole niemowlaka jako metoda na jego płacz

Moja teściowa namawia mnie aby kładła otwartą dłoń na czole niemowlęcia. W ten sposób dziecko przestaje płakać. Ani ja, ani moja mama nie słyszałyśmy o tej metodzie i znane mi młode mamy też nie. Zastanawiam się czy dłoń osoby dorosłej nie jest za ciężka, za duża na niemowlęce czółko na ucisk. I czy w ten sposób moja teściowa i czy ja nie zrobię dziecku krzywdy, i czy naprawdę ten sposób ma działanie uspokajające, czy dziecko nie płacze z innego powodu – np. przez ucisk na wrażliwe miejsca?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli metoda polecana przez Pani teściową polega tylko na dotyku czoła dziecka, to jak najbardziej może Pani spróbować. Być może przyniesie oczekiwany efekt. Jeśli jednak ma być zastosowany jakikolwiek ucisk, nie polecam takiego postępowania.