Do jakiego lekarza powinnam zgłosić się z takimi problemami?

Dzień dobry, od lat bardzo źle znoszę miesiączki. Jestem wtedy drażliwa, pełna silnej złości, miewam myśli samobójcze, mam wahania nastroju, bóle głowy, brak apetytu, nagle łapię alergie i dostaje bóli pleców. Moje miesiączki są obfite i bardzo bolesne. Nie pomagają tabletki przeciwbólowe. Przyjmuje leki SSRI z powodu zaburzeń psychicznych, ale one nie zmniejszają odczuwanych objawów. Miesiączki pogarszają moje dolegliwości psychiczne. Wycofuje się społecznie, mało rozmawiam. Zakrwawiam ubrania i muszę często korzystać z toalety. Wszystko trwa od 7-10 dni przed okresem i utrzymuje się do ok. 4 dnia miesiączki. Do jakiego lekarza powinnam zgłosić się z takimi problemami ?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z pewnością warto zgłosić się do ginekologa i opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach. Tak uciążliwe menstruacje wymagają podjęcia działań diagnostycznych. Być może cierpi Pani na jakieś schorzenia lub zaburzenia hormonalne, z powodu których krwawienie jest obfite i bardzo bolesne.

Można to zweryfikować wyłącznie podczas wizyty ginekologicznej. Lekarz musi Panią zbadać, by móc powiedzieć coś więcej.

Temat ten został poruszony w innych pytaniach, które umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-radzic-sobie-z-wahaniami-nastroju-emocjami-przed-i-w-trakcie-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-i-bolesne-miesiaczki-u-nastolatki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-bardzo-obfite-i-bolesne-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.