Do jakiego lekarza udać się, aby sprawdzić stan organizmu po bulimii i alkoholizmie?

Witam kobieta 35 z historia czynnej bulimii 15 lat i alkoholizmu jakies 10 lat. Ostatnie 10 miesiecy bulimia nie miala miejsca( a alkohol )jestem na etapie trzezwienia drugi miesiac abstynencji. Prosze mi powiedziec do jakiego lekarza sie udac by sprawdzic stan swojego organizmu i jakie zachowania podjac w celu jego odbudowy? Czy moge rowniez sprawdzic czy dwa te tak destrukcyjne zachowania wplynely na moja płodnosc. Dziekuje bardzo i pozdrawiam

Dzień dobry,
Powinna się Pani udać do lekarza ogólnego (internisty). Zalecałabym badania enzymów wątrobowych, elektrolitów, żelaza, morfologię, B12, cholesterolu (frakcje LDL i HDL), trójglicerydów oraz glukoza na czczo i obciążenie glukozą z badaniem po godzinie i po dwóch aby sprawdzić czy nie ma Pani insulinooporności (przez bulimię).
Do tego właściwa dieta z dużą ilością antyoksydantów, probiotyków, prebiotyków, warzyw i zdrowych tłuszczy.
Jakby potrzebowała Pani pomocy to proszę pisać na maila
Pozdrawiam i gratuluję niesamowitego samozaparcia w dążeniu do wyzdrowienia!
Ewa Trusewicz, dietetyk,
www.dietaifitness.pl