Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

DO JAKIEGO LEKARZA SIĘ UDAĆ?

WITAM BARDZO SERDECZNIE I DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ. PISAŁAM DO PANI ODNOŚNIE INTERPRETACJI WYNIKÓW MORFOLOGII U 10-LETNIEJ DZIEWCZYNKI. NAPISAŁA PANI, IŻ UWAGĘ ZWRACAJĄ PODWYZSZONE ODSETKI GRANULOCYTÓW KAWSOCHŁONNYCH (GR.KWAS.12%) ORAZ MONOCYTÓW W ROZMAZIE(16%). NAPISAŁA PANI RÓWNIEŻ, IŻ NIE NALEŻY TEGO BAGATELIZOWAĆ. BYLIŚMY U NASZEGO LEKARZA RODZINNEGO - STWIERDZIŁ, IŻ NIC ZŁEGO SIĘ NIE DZIEJE I ŻEBY DAĆ SOBIE SPOKÓJ. MY JEDNAK CHCIELIBYŚMY SIĘ UPEWNIĆ, ŻE WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU, DLATEGO PROSIMY PANIĄ O POMOC. JAKIE DODATKOWE BADANIA MOŻNA ZROBIĆ, DO JAKIEGO LEKARZA SIĘ UDAĆ? CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ TAKICH WYNIKÓW. BARDZO SERDECZNIE PROSIMY O POMOC. DZIĘKUJEMY BARDZO.
ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Witam!

W poprzedniej odpowiedzi napisałam, że bardzo ważna jest ocena kliniczna - a zatem wywiad i badanie lekarskie. Napisałam również, że aczkolwiek nie należy tego bagatelizować, nie musi to oznaczać poważnego stanu. Dobrze, że udali się Państwo do lekarza, który ocenił stan dziecka. Jeśli opiekuje się nim od dłuższego czasu, prawdopodobnie się nie myli.

Z uwagi na to, iż stężenia frakcji krwinek białych poza limfocytami i neutrofilami (granulocytami obojętnochłonnymi) zliczone są zbiorczo jako tzw. MXD, trudno ocenić stężenia granulocytów kwasochłonnych i monocytów, których odsetki przekraczają normy. Wiele laboratoriów ocenia stężenia poszczególnych komórek w liczbach bezwzględnych. Warto dowiedzieć się, czy w Państwa lecznicy również jest to możliwe lub wykonać badanie w innym laboratorium.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy