DO JAKIEGO LEKARZA SIĘ UDAĆ?

WITAM BARDZO SERDECZNIE I DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ. PISAŁAM DO PANI ODNOŚNIE INTERPRETACJI WYNIKÓW MORFOLOGII U 10-LETNIEJ DZIEWCZYNKI. NAPISAŁA PANI, IŻ UWAGĘ ZWRACAJĄ PODWYZSZONE ODSETKI GRANULOCYTÓW KAWSOCHŁONNYCH (GR.KWAS.12%) ORAZ MONOCYTÓW W ROZMAZIE(16%). NAPISAŁA PANI RÓWNIEŻ, IŻ NIE NALEŻY TEGO BAGATELIZOWAĆ. BYLIŚMY U NASZEGO LEKARZA RODZINNEGO - STWIERDZIŁ, IŻ NIC ZŁEGO SIĘ NIE DZIEJE I ŻEBY DAĆ SOBIE SPOKÓJ. MY JEDNAK CHCIELIBYŚMY SIĘ UPEWNIĆ, ŻE WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU, DLATEGO PROSIMY PANIĄ O POMOC. JAKIE DODATKOWE BADANIA MOŻNA ZROBIĆ, DO JAKIEGO LEKARZA SIĘ UDAĆ? CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ TAKICH WYNIKÓW. BARDZO SERDECZNIE PROSIMY O POMOC. DZIĘKUJEMY BARDZO.
ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!

W poprzedniej odpowiedzi napisałam, że bardzo ważna jest ocena kliniczna - a zatem wywiad i badanie lekarskie. Napisałam również, że aczkolwiek nie należy tego bagatelizować, nie musi to oznaczać poważnego stanu. Dobrze, że udali się Państwo do lekarza, który ocenił stan dziecka. Jeśli opiekuje się nim od dłuższego czasu, prawdopodobnie się nie myli.

Z uwagi na to, iż stężenia frakcji krwinek białych poza limfocytami i neutrofilami (granulocytami obojętnochłonnymi) zliczone są zbiorczo jako tzw. MXD, trudno ocenić stężenia granulocytów kwasochłonnych i monocytów, których odsetki przekraczają normy. Wiele laboratoriów ocenia stężenia poszczególnych komórek w liczbach bezwzględnych. Warto dowiedzieć się, czy w Państwa lecznicy również jest to możliwe lub wykonać badanie w innym laboratorium.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty