Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dodatnia histamina, alergia na trawy oraz żyto

Witam Mam prośbę z działu alergologi.Testy skórne pokazały u mnie pyłkowice, kontrola dodatnia histamina (5x5),alergię na trawy(3x3) żyto(2x2).Objawia się zatkanym nosem bez wydzieliny.Mam pytania w związku z tym co oznacza histamina(5x5)?Alergia na trawy(3x3) i na żyto(2x2). Czy to dużo, mało w każdym z tych badań. Wcześnie robiąc testy z krwi wyszła mi też niewielka alergia na mąkę pszenną. I skoro mam uczulenie na żyto to co mogę jeść jaki chleb,czego unikać?Bardzo będę wdzięczny za odpowiedz
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Jeżeli ma Pan dodatnie wyniki alergii na pszenicę i żyto należy zrezygnować ze spożywania tych zbóż, zastępując je jęczmieniem, owsem, kaszą jaglaną, gryką, ryżem, kukurydzą, a także bardziej specyficznymi zbożami jak amarantus czy komosa ryżowa. Choć nie musi Pan stosować diety bezglutenowej to produkty bezglutenowe będą dobrym i praktycznym rozwiązaniem - gdyż bazują na innych zbożach i źródłach skrobi.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy