Dodatnia histamina, alergia na trawy oraz żyto

Witam Mam prośbę z działu alergologi.Testy skórne pokazały u mnie pyłkowice, kontrola dodatnia histamina (5x5),alergię na trawy(3x3) żyto(2x2).Objawia się zatkanym nosem bez wydzieliny.Mam pytania w związku z tym co oznacza histamina(5x5)?Alergia na trawy(3x3) i na żyto(2x2). Czy to dużo, mało w każdym z tych badań. Wcześnie robiąc testy z krwi wyszła mi też niewielka alergia na mąkę pszenną. I skoro mam uczulenie na żyto to co mogę jeść jaki chleb,czego unikać?Bardzo będę wdzięczny za odpowiedz

Jeżeli ma Pan dodatnie wyniki alergii na pszenicę i żyto należy zrezygnować ze spożywania tych zbóż, zastępując je jęczmieniem, owsem, kaszą jaglaną, gryką, ryżem, kukurydzą, a także bardziej specyficznymi zbożami jak amarantus czy komosa ryżowa. Choć nie musi Pan stosować diety bezglutenowej to produkty bezglutenowe będą dobrym i praktycznym rozwiązaniem - gdyż bazują na innych zbożach i źródłach skrobi.