Domowe sposoby na dolegliwości związane z migreną

Witam serdecznie. Jakie są skuteczne, domowe sposoby na poradzenie sobie z migreną lub chociaż złagodzenie jej przykrych dolegliwości? W jaki sposób można byłoby skomponować antymigrenową dietę, czyli tak zbilansowane produkty, które również miałyby znaczenie profilaktyczne. Z góry dziękuję za poradę.

Po pierwsze należy pamiętać, że przyczyną migren w 40% jest głód, także należy jeść przynajmniej 3 posiłki dziennie. Jeśli chodzi o produkty, których należy unikać to należy do nich tzw. "bankietowe menu" określone przez Amerykańską Narodową Fundację Bólu Głowy. Do produktów tych należą: orzeszki, sery, czekolada, ryby i wędliny wędzone, wszelkie marynaty alkohol i kofeina. Produkty te powodują gwałtowny skurcz i następujący po nim bolesny rozkurcz naczyń krwionośnych w korze mózgowej.