Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kładź się spać wcześniej, a unikniesz depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak godzina snu może wpłynąć na jej rozwój.

Witam, może nie od razu warto sięgać po tabletki. Proszę sobie najpierw zadać pytanie, co się dzieje w Pani życiu, co powoduje takie napięcie, stres. Może ktoś panią zranił i trudno Pani się z tym pogodzić. Może to lęk przed czymś w życiu. Zawsze warto zastanowić się nad tym co się dzieje, na tabletki zawsze przyjdzie czas.
Pozdrawiam

0

Zalecam aby spróbować codzienne proste sposoby na zasypianie: takie jak wyjście na krótki spacer przed. Wieczorem proszę zostawić sobie trochę czasu na czytanie jakiejś wybranej lektury lub książki - wysiłek umysłowy w tym przypadku może wywoływać uczucie senności. Regularny wysiłek fizyczny np. bieganie, pływanie, powodują, że emocje które nie pozwalają nam zasnąć można uwolnić. Poprzez ruch niweluje się napięcie i organizm w sposób bardziej rozluźniony pozwala sobie na odpoczynek. Dobrym sposobem są również metody relaksacyjne, muzykę uspokajającą można znaleźć na stronach internetowych.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy