Drętwienie ręki, ucisk w klatce piersiowej i dreszcze a nerwica

Ostatnio żyję w ciągłym stresie.Teraz zdarza mi się że jak się zdenerwuję drętwieje mi lewa ręka,dolna szczęka mam wrażenie jakby mi też drętwieje ból i ucisk w klatce piersiowej do tego jest mi nie dobrze i zbiera mi się na wymioty.Gdy mi trochę przejdzie mam dreszcze i jest mi bardzo zimno.Czy jest to nerwica do kogo mam się zwrócić o pomoc gdyż czuję się coraz słabsza i mam poczucie że opadam całkowicie z sił.Proszę o poradę co może mi dolegać.

Witam Panią,
Opisane objawy mogą mieć charakter nerwicowy, niemniej jednak zanim uda się Pani do psychologa proponuję udać się lekarza ogólnego i zrobić podstawowe badania. Jeżeli lekarz nie znajdzie żadnej przyczyny biologicznej Pani dolegliwości ze względu na ich nasilenie wizyta u psychoterapeuty wydaje mi się konieczna.

Oczywiście można też od zaraz spróbować zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu, zastanowić się gdzie są jego podstawowe źródła, wyeliminować przynajmniej niektóre stresory, zaplanować kolejny tydzień inaczej niż dotąd, znajdując czas na relaks, ruch na świeżym powietrzu, spotkanie z kimś z kim można się odprężyć choć na chwilę. Jeżeli zauważy Pani, że jej stan się polepszył chociaż trochę, że zmiana sytuacji pomaga, można też iść dalej w tym kierunku.

Pozostawienie poziomu dolegliwości na tym samym poziomie w dłuższej perspektywie czasowej moim zdaniem byłoby nieodpowiedzialne i może prowadzić do rozwoju choroby i trudniejszego potem z niej wychodzenia.

pozdrawiam serdecznie, życząc powrotu do zdrowia
Edyta Kołodziej Szmid

Witam, objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. Proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą (bez skierowania), psychologiem (skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza psychiatry). Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ W związku z przedłużającym się stresem może Pani skorzystać z ćwiczeń relaksacyjnych, Jacobsona, trening uważności.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
Pani objawy są prawdopodobnie związane ze stresem, ale najlepiej najpierw poradzić się lekarza, aby wykluczyć przyczyny czysto fizyczne. Jeśli to nie choroba fizyczna, to proponuję udać się do dobrego psychoterapeuty, najlepiej poznawczo-behawioralnego lub rozpocząc terapię przez internet. Konieczna jest terapia zaburzeń lękowych. Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam!