Duże ilości mleka w diecie czterolatki

Witam, moja czteroletnia córka ma dużą ochotę na mleko ( wypija około 1 litra dziennie), czy to jest normalne?

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

przede wszystkim jest to duże zapotrzebowanie na cukier i to nie jest normalne, a mleko szczególnie z kartonu nie należy do najzdrowszych produktów, więc trzeba to ograniczyć. Istnieje szansa, że jest to związane z jakimiś problemami, ale bez wyników badań nie jestem w stanie wykazać z jakimi.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Polecam wykonanie badań morfologicznych. Jeśli one będą ok nie powinna Pani odczuwać niepokoju. Polecam również jako zamiennik naukę picia mlecznych napoi fermentowanych (kefiry, maślanki).

pozdrawiam