Duży brzuch u mężczyzny: co zrobić, by się go pozbyć?

Mam 20 lat i mam duży brzuch, który mi przeszkadza. Chciałbym bezwstydnie pokazać się na plaży, czy też na basenie. Również mam duże piersi. Wstydzę się swojego ciała. Proszę mi podpowiedzieć co mam robić.
20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Otyłość typu brzusznego jest bardzo charakterystyczna dla mężczyzn. Wiąże się z odkładaniem tkanki tłuszczowej wokół najważniejszych narządów w ciele. Rozrastający się tłuszcz upośledza ich działanie, prowadząc do miażdżycy, problemów z wątrobą, refluksem żołądkowo - przełykowym, chorobami nowotworowymi itp. Najbezpieczniej, jeśli obwód brzucha (mierzony wokół pępka) nie przekracza 102 cm (zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia) - jeśli jest wyższy wiąże się to z podwyższonym ryzykiem chorób towarzyszących nadwadze i otyłości.

Należy tu zaznaczyć, że nie istnieje dieta, która odchudzałaby tylko wybrane części ciała - brzuch, policzki czy uda - każdy chudnie indywidualnie - w określonych częściach ciała oraz w określonym tempie.

Podstawowe zalecenie dla Ciebie, to zwiększenie aktywności fizycznej. Poświęć minimum 30 minut dziennie na ulubiony sport. W serwisie www. abccwiczenia. pl znajdziesz ćwiczenia na wzmocnienie mięśni wybranych partii ciała, w tym brzucha.

Musisz zmienić także swoje nawyki żywieniowe. Jedz 5 posiłków na dzień, najlepiej co 3 godziny. Zrezygnuj z picia alkoholu, jedzenia słodyczy i słonych przekąsek, fast foodów, oraz produktów przetworzonych. Zmień techniki kulinarne - zamiast smażenia lepiej gotować, piec lub grillować potrawy. Niech podstawą Twojej nowej diety będzie duża ilość warzyw, produkty pełnoziarniste, chudy nabiał, chude gatunki mięs i tłuste ryby morskie, owoce morza. Nie zapominaj o wypijaniu sporej ilości płynów - najlepiej wody mineralnej oraz soków warzywnych.

Pozdrawiam,
Anna Kacperska