Działanie przeciwciał antyinsulinowych

Witam, mam pytanie odnośnie przeciwciał antyinsulinowych i ich działania. Stwierdzono je u mojej kotki - weterynarze niestety nie radzą sobie z leczeniem jej cukrzycy. Stosuję insulinę novomix. Rok temu była na tej insulinie i udało się wyrównać poziomy cukru, po paru miesiącach znowu był problem z obniżeniem poziomu cukru. Zmieniałam insuliny, ale nic to nie dało. Po zrobieniu badań okazało się, że są przeciwciała. Co należałoby w tym wypadku zrobić?

Mikołaj Cyganok

Witam! Nasz portal nie zajmuje się szeroko pojętą weterynarią. Dlatego ciężko jest zasugerować Pani konkretne rozwiązanie. Wysokie miana przeciwciał IAA występują w cukrzycy typu 1. Mówiąc ogólnie - powodują one przyśpieszony rozpad insuliny, co uniemożliwia jej prawidłowe działanie. Dlatego w Cukrzycy t.1 podaje się pacjentowi insulinę, celem wyrównania powstałego "niedoboru". Niskie poziomy cukru (hipoglikemia), może świadczyć o stosowanych zbyt dużych dawkach insuliny. Proszę skonsultować się z weterynarzem i rozważyć możliwość korekty dawkowania.