Dziecko je tylko chleb

synek mojego brata je tylko suchy chleb niby jest głodny ale wszystko co weźmie do buzi wypluwa. Krzyczy że bedzie jadł ale każda próba kończy się tak samo - bleee. obecnie jest w szpitalu wyniki krwi i moczu są dobre. Co może byc przyczyna
ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety przyczyna takiego postępowania dziecka może być proces kształtowania się gustu kulinarnego . Zwykle jest to sytuacja przemijająca. Należy także wspomnieć o ząbkowaniu i swędzących dziąsłach. Suchy chleb znakomicie nadaje się do ich ''drapania''. Jeżeli chłopiec jest teraz w szpitalu proponuję zgłosić do lekarzowi prowadzącemu.

Witam,
u małych dzieci zdarza się, że występuje monotonia w jedzeniu kilka dni, tygodni. Warto kontrolować masę ciała i wzrost w siatkach centylowych. Lekarz prowadzący z pewnością zleci inne badania na podstawie obserwacji dziecka: czy jest apatyczne, czy przybiera na masie itd.

Wszystko zależy od tego, ile dziecko ma lat i co dostaje oprócz tego nieszczęsnego chleba. Po przeanalizowaniu tych faktów można pokusić się o diagnozę. Najczęściej jest tak, że dziecko odmawia dań, które jego ciało instynktownie odrzuca, np. wędliny, surówek, mięsa itp. ZA mało mam szczegółów, by się bardziej wypowiedzieć.

Witam, nie napisała Pani ile chłopczyk ma lat, a to zasadnicza informacja. Zdarza się, że dziecko jest niejadkiem i wmuszanie w nie różnych pokarmów nie daje efektu. Nie można też wówczas karmić dziecka łyżeczką, ale dawać mu do wyboru pożywienie, po które będzie sięgało samo (niezależnie od wieku). Często rodzice czy najbliżsi nie są w stanie przekonać maluchów do jedzenia, a osoby z zewnątrz (Pani w przedszkolu, dietetycy, lekarze) – tak. Może warto zwrócić się o pomoc do takich osób. Jeśli jednak dziecko rozwija się prawidłowo i jest zdrowe, nie ma się czym martwić, ale zachęcać do próbowania i zabawy jedzeniem. Pozdrawiam.