Dziwne lęki, atak paniki, nerwowość i problemy ze snem u 18-latka przebywającego za granicą

Witam, od 2 dni dręczą mnie dziwne lęki spowodowane na prawdę głupim powodem. Sprawdzałem na Internecie jakieś choroby psychiczne i strasznie wkrecilem sobie, że na prawdę je posiadam czy coś. Miałem nagły atak paniki, przeszedł po jakiejś godzinie ( 2 dni temu). Nie nawrócił, ale cały czas chodzę bardzo nerwowy, ciężko mi się śpi. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem. Jestem pogodnym i wesołym człowiekiem. A co tu chodzi, cały czas dręczą nie mysli kiedy to minie. Jestem za granicą.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Przede wszystkim nic już więcej nie czytaj i nie szukaj!:-)
Możliwe, że nałożyło się to jeszcze z jakimś innym problemem i np. przestraszyłeś się, że tracisz kontrolę nad sobą, swoim życiem.
Przez najbliższe dni zrelaksuj się, odpocznij. Możliwe, że sam wrócisz do siebie. Jeśli nie, zgłoś się do psychologa.

Dzień dobry. Trudno stwierdzić co było przyczyną Pana ataku, być może ma to jakiś związek z przebywaniem za granicą z dala od bliskich. Jednorazowy atak Paniki nie musi być wcale oznaką choroby psychicznej, może się czasem przydarzyć każdemu. Radze Panu nie szukać objawów w internecie, ponieważ wtedy na pewno znajdzie Pan u siebie mnóstwo zaburzeń. Jeżeli jednak ataki Paniki będą się powtarzać, proszę się udać na rozmowę z psychologiem. Pozdrawiam.