Atak paniki i lęk przed zawałem

Witam Zaczeło sie od tego ze podczas fry w piłke zaczełem miec dziwny lek ze serce bije mi za szybko i ze zaraz bede miał zawał , Nastepnie chodziłem cały czas i trzymałem sie za serce gdy zabiło mi mocniej od razu dostałem ataku paniki . Do tego doszły bóle głowy Bóle w klatce piersiowej dusznosci , Dziwne uczucia w gardle jak by cos tam było nie moge połykac jedzenia Miałem robiona Tomografie głowy z kontrastem RTG klatki piersiowej badania krwi USg brzucha wszystko jest ok Co to moze byc ?

Prawdopodobnie zespoły lękowe. Mózg ludzki jest jak częścią ciała, więc rzeczy dziejące się w naszym umyśle mogą manifestować się w formie jak najbardziej fizycznych objawów ( nazywamy to somatyzacją ). Proponuje konsultacje u lekarza psychiatry (zaznaczam że nie jest to powód do wstydu, nie ma sensu żeby Pan niepotrzebnie cierpiał, a istnieje szeroka gama leków mogąca pomóc w tym wypadku ).

Psychika jest sprzężona z pracą naszego organizmu. Jeżeli odczuwa Pan fizyczne dolegliwości które nie mają medycznego podłoża (prawidłowe wyniki badań) - mogą być to (szeroko rzecz ujmując) nerwobóle lub reakcja organizmu na lęk o podłożu psychicznym. Warto skonsultować to z psychologiem. Między innymi polecam szkołę poznawczo-behawioralną która dobrze pracuje nad lękami.