Dziwny sen - co może być przyczyną?

Witam. Mam pytanie odnośnie do dziwnego snu, czy też dziwnego stanu, sama nie wiem jak mogę to nazwać, ponieważ nikt nie wie, co to może być. Otóż od czasu do czasu, gdy jestem senna, mam wrażenie, że śpię, mimo otwartych oczu i świadomości tego, co mam przed oczyma. Odłączam się od rzeczywistości, o czymś myślę lub po prostu o niczym lub zwyczajnie patrzę w jedno miejsce. Czym to jest spowodowane? Czy może to być jakaś choroba psychiczna czy coś w tym rodzaju? Serdecznie pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pani opis jest mało precyzyjny, jednak nie wydaje się wskazywać na stan chorobowy.

Senność i zmęczenie powodują zmniejszenie zdolności do koncentracji uwagi na bieżących bodźcach.

Jeśli opisywane stany zdarzają się sporadycznie i tylko gdy jest Pani zmęczona - nie ma powodu do niepokoju.

Wątpliwości co do diagnozy powinna Pani ewentualnie wyjaśnić osobistą rozmową z psychiatrą z dokładnym wywiadem na temat charakteru dolegliwości.

Z pozdrowieniami