Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Emocjonalne podejście do każdej życiowej sytuacji

Witam. Mam 18 lat i przejmuję się większością rzeczy. Nie uważam, abym miała problem ze swoim wyglądem czy zachowaniem. Lubie siebie, bo wiem, że każdy ma jakieś niedoskonałości. Jednak dosłownie codziennie, godzinami w głowie analizuje wiele zdarzeń, wspomnień i w pewien sposób się nimi zadręczam. Wyjście ze znajomymi potrafi sprawić, ze jest mi "ciężko wewnątrz" i nie mogę przestać o nim myśleć. Szukam w nim czegoś złego, mimo, że nikt nie zwraca na to uwagi.
18 LAT ponad rok temu

Poczucie pewności siebie

Witam serdecznie,
Piszesz, że lubisz siebie, bo wiesz, że każdy ma jakieś niedoskonałości. Jednak z drugiej strony zadręczasz się i analizujesz różne wydarzenia, poszukujesz w nich czegoś złego.
Czy jesteś perfekcjonistką? Jak reagujesz na niepowodzenie i krytykę ze strony innych ludzi?
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam,

zalecane jest wsparcie psychologiczno - psychoterapeutyczne , wspólnie ze specjalistą będzie łatwiej zrozumieć i leczyć problem. Pacjent i terapeuta pracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu, w kontekście przyczynowo - skutkowym, w związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy