Jak radzić sobie z poczuciem odrzucenia?

Witam. Jest to dla mnie dośc kłopotliwa sprawa jednak uznałam że czas o tym napisać. Mam 18 lat i w tym roku zdawałam maturę. Mój problem sądzę iż siedzi w mojej psychice chociaż czasami sama już nie wiem. Ostatnio zaczynam strasznie się o siebie martwić. Mianowicie już wcześniej czułam się odrzucana , ale z dnia na dzien czuje że noszę ze sobą bagaż. Praktycznie codziennie jestem smutna, płacze po kątach. Czuje się bezwartościowo. Straciłam chęc życia więc pytanie jak mam ją odzyskać?

Witam,
objawy, które Pani prezentuje mogą być wskaźnikiem zaburzenia nastroju, wskazana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.Zalecana jest konsultacja psychiatryczna, w celu leczenia farmakologicznego i/lub psychoterapia poznawczo - behawioralna, psychoedukacja. Pacjentka i terapeuta pracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Niektóre z sytuacji i odczuć opisywanych przez Panią może sugerować obniżenie nastroju. Przemyślenia o których Pani pisze mogą mieć wpływ na codzienne przeżywanie siebie. Szczególnie warto skonsultować to z lekarzem lub psychoterapeutą, aby po pierwsze rozeznać a po drugie uzyskać ulgę i pomoc. Szczegółowy opis sytuacji problemowej, jej natury i Pani przemyśleń na ten temat, ale także wywiad diagnostyczny, dadzą więcej potrzebnych informacji do rozeznania przeżywanych trudności, ich przyczyn i sposobu w jaki można sobie z nimi poradzić.
Pierwsze sesje u psychoterapeutów mają zwykle charakter diagnostyczny i dopiero później następuje decyzja o dalszym działaniu - podjęciu określonej formy pomocy. Wtedy też będzie miała Pani możliwość uzyskać odpowiedź na postawione na końcu pytanie.

Życzę siły
Pozdrawiam