Fałdy na brzuchu u 14 latki

Witam, Mam 14 lat, ważę 61 kg i mam ok.168 cm wzrostu. Mam problem dotyczący mojej wagi i figury. Mam niezbyt płaski brzuch, co bardzo mi przeszkadza. Za grube uda i szerokie biodra. Do tego nabieram coraz większych " kobiecych kształtów ". Chciałabym schudnąć i mieć ładną figurę, jak moje koleżanki. Przez jakiś czas biegałam, lecz przerwałam z powodu nauki. Uważam, że jestem dosyć wysportowana. Codziennie mam wf i różnego rodzaju ćwiczenia, ale to chyba za mało. Chodzę co sobotę na zajęcia z tenisa ziemnego, czasem na siatkówkę i koszykówkę. Kilka razy startowałam w zawodach, lecz niestety bez dobrych wyników. Oprócz tego jem fast foody. Niewiele, ale jem. Od czasu do czasu smażę frytki itp. Słodyczami się nie opycham za bardzo. Jak mam chęć to zjem. Jem kilka posiłków dziennie. Nie umiem określić ile, ponieważ jem bardzo nieregularnie. Lubię jeść. Kilka razy na dzień sięgam do lodówki po kanapki, pomidory, sałatki itp. Jak każda nastolatka, lubię siedzieć długo przed komputerem. Poza tym spotykam się z przyjaciółmi, jeździmy na rowerach i takie tam. Bardzo proszę o pomoc ! Nie wiem jak schudnąć. Nie mogę sobie z tym poradzić. Bardzo bardzo proszę o odpowiedź ! ;)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Dodatkowo nabieranie kobiecych kształtów jest naturalne w Twoim wieku, czym również nie powinnaś się przejmować. Popełniasz kilka podstawowych błędów żywieniowych, które powodują odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha i bioder, jeśli je wyeliminujesz tkanka tłuszczowa powinna ulec zmniejszeniu, jednak na to potrzeba czasu oraz ćwiczeń fizycznych.
Twoim błędem jest głównie nieregularne spożywanie posiłków, a także spożywanie fast-foodów oraz słodyczy.

Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Zacznij więc jadać zgodnie z zaleceniami żywieniowymi, tak aby ukształtować zdrowe nawyki żywieniowe na całe życie. Informacje na ten temat znajdziesz m.in. w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.