Gdzie się mogę zgłosić, żeby trafić do domu dziecka lub ośrodka opiekuńczego?

Nie wiem czy ten portal zajmuję się takimi sprawami i czy jest ktoś kto mi pomoże, ale zaryzykuję. Mam 15 lat i jestem dziewczyną. W domu nie mam dobrej sytuacji - mama pije, a tata ciągle znajduje sobie nowe kochanki. Mam dość tego, bo czasem mnie za wszystko obwiniają. Nie traktują mnie jak córkę, tylko matkę, która musi umyć dziecko z wymiocin i położyć je do łóżka, bo za dużo wódki wypiło. Tata zaś wychodzi, zostawia wszystko na mojej głowie. Często się kłócą, a mama już wiele razy się cięła. Nie chce być dalej tak traktowana tym bardziej, że mam już leki na stres i na zasypianie, bo nie mogę spać w nocy. Gdzie mam się zgłosić by ktoś zauważył, jaką mam sytuację w domu i zabrał mnie do domu dziecka lub ośrodka opiekuńczo-wychowawczego?

Witam!
Jest kilka możliwości i miejsc, gdzie możesz się zgłosić w swojej sprawie. Warto zacząć od szkoły. Jeżeli masz tam zaufanego nauczyciela, który będzie chciał Ci pomóc, to możesz zgłosić mu swój problem i poprosić o interwencję w Twojej sprawie (np. zgłoszenie sprawy do sądu). Inną możliwością jest zgłoszenie się do OPS-u (Ośrodka Pomocy Społecznej). Również w tym miejscu możesz oczekiwać pomocy w swojej sprawie.
Jeśli w przypadku tych obu miejsc nie uzyskasz oczekiwanej pomocy, możesz swoją sprawę zgłosić do Fundacji Dzieci Niczyje (tel. zaufania 116 111), która może podjąć interwencję w Twojej sprawie.
Pozdrawiam