Genofobia a leczenie

Od dzieciństwa cierpię na genofobię. W celu jej wyleczenia udałam się do lekarza seksuologa. Lekarz mi nie pomógł w jej leczeniu, tylko stwierdził, że mogę być osobą aseksualną, chociaż taką nie jestem. Uważam, że to nie pomogło, wręcz zamiotło sprawę pod dywan. Czy moja opinia jest słuszna? Gdzie szukać pomocy w skutecznym wyleczeniu genofobii?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

0

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego /na Śląsku - np.: tutaj http://www.czpfeniks.pl// lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zaburzenia lękowe - ile trwa ich leczenie

Witam. Chciałabym dowiedzieć się, ile czasu leczy się zaburzenia lękowe? Ile czasu trwa leczenie psychoterapią i ile czasu trzeba brać leki na te zaburzenia lękowe? I czy zaburzenia lękowe są całkowicie uleczalne? Ostatnio coś się też ze mną dziwnego dzieje... Wystarczy, że przeczytam artykuł w gazecie, np. na temat jakiegoś wypadku czy np. o jakimś innym wydarzeniu złym, to zaraz cała się trzęsę, jestem poddenerwowana i niespokojna. To samo jest z tv, nie mogę oglądać wiadomości czy seriali, w których coś złego się wydarzyło, bo zaraz ogarnia mnie jakiś dziwny niepokój. Czy ten stan może być spowodowany właśnie zaburzeniami lękowymi? Wcześniej tak nie reagowałam na to wszystko mogłam normalnie oglądać dziennik i czytać w gazetach różne informację na różne tematy... A teraz nie potrafię.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opis Pani problemu jest bardzo krótki i trudno na jego podstawie postawić konkretna diagnozę.

Polecam pani wizytę u specjalisty psychiatry, która wyjaśni watpliwości. Lekarz postawi diagnozę po poznaniu dokładnego charakteru dolegliwości, ich czasu trwania, może zlecić dodatkowe badania i diagnostykę psychologiczną.

Leczenie zaburzeń lękowych zależy przede wszystkim od ich typu. Wyleczenie np. fobii prostych lub zespołu lęku napadowego może nastąpić już po kilku sesjach terapeutycznych. Leczenie zespołu lęku uogólnionego oraz zaburzeń depresyjno-lękowych może trwać klikanaście tygodni.

Leki przeciwdepresyjne zazwyczaj stosuje się przez ok. 6 miesiecy, co pozwala istotnie zmniejszyć ryzyko nawrotu.

Rokowanie w zaburzeniach lękowych jest dobre, wiele postaci jest całkowicie uleczalnych.

Z serdecznymi pozdrowieniami

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Owszem, oddziaływania typu ćwiczeń relaksacyjnych, medytacji, szukania wsparcia emocjonalnego wśród osób najbliższych  mogą być przydatne jako terapia dodana. Ważne jest jednak to, aby nie traktować tych oddziaływań jako formy zastępczej wobec psychoterapii. Mogą one przynieść chwilową ulgę w zakresie złagodzenia objawów, zazwyczaj są jednak niewystarczające do wyleczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty