Gromadzenie się tkanki tłuszczowej u podstawy penisa

Witam! Mam 18 lat, niedawno pozbyłem się dużej nadwagi; w wieku 12 lat ważyłem 108 kilogramów, teraz przy wzroście 179 cm ważę 75 kilogramów. Odniosłem spory sukces, jednak nie jestem zadowolony ze swojego wyglądu przez pewne newralgiczne miejsce. Chodzi mi o tzw. męski wzgórek łonowy, czyli okolice podstawy penisa. Mimo tych kilku lat stosowania diet oraz ćwiczeń, głównie aerobowych, nie udało mi się spalić tłuszczu w tym miejscu. Co więcej zauważyłem, że od około roku tkanka tłuszczowa w tych okolicach zaczyna narastać. Aktualnie osiągnęła ona ogromne rozmiary i wizualnie zmniejsza mój członek o jakieś 4 cm i chyba ten proces nie ma zamiaru się zakończyć.

Nie mam pojęcia, co mogło wywołać tak nagły przyrost tkanki tłuszczowej, mimo że w tym samym czasie w innych miejscach mojego ciała tłuszcz był regularnie spalany. Chwytałem się różnych pomysłów, które teraz przytoczę. Dietą, na którą położyłem główny nacisk była dietą doktora Dukana, zacząłem ją stosować w wieku 16 lat i przez około 3 miesiące stosowania schudłem 13 kilogramów. Znam konsekwencje tej diety, wiem jak źle wpływa na organizm. Zastanawiałem się, czy odcięcie przyjmowania tłuszczów nie spowodowało jakby reakcji obronnej organizmu w postaci magazynowania tłuszczu. Kolejnym faktem jest to, że ogólny poziom cholesterolu mam delikatnie obniżony, HDL jest w normie, jednak LDL jest trochę za niski. Zastanawiałem się nawet nad rzeczami pozornie niemającymi związku, takimi jak duża ilość spożywanych jajek, palenie papierosów czy ćwiczenia manualne powiększające penis (swoją drogą są one całkowicie skuteczne, gdyż udało mi się powiększyć członek o około 4 centymetry).

Dodatkowo mam inny problem z penisem, a mianowicie zbyt długi napletek. Proszę o poradę! Jak ma zahamować proces narastania tkanki tłuszczowej w tym miejscu? Co mogło wywołać taki stan rzeczy? Do kogo mogę się zgłosić w celu zbadania tego problemu? Ewentualnie w jaki sposób spalić tłuszcz w tym miejscu? Jak poradzić sobie sobie z za dużym napletkiem. Czy istnieją jakieś ćwiczenia, które zredukują ten problem? Czy jedynym możliwym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny? Wiem, że mam dużo pytań, są to jednak rzeczy, które w znacznym stopniu wpływają na mój stan psychiczny. Bardzo źle się czuję, że pomimo iż mój członek ma 18 centymetrów, tłuszcz i za długi napletek czynią go ohydnym. Błagam o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Witam!
Pańska sylwetka może być uwarunkowana konstytucjonalnie, a więc w zasadzie może Pan wpływać na masę ciała, ale jeśli chodzi o rozmieszczenie tkanki tłuszczowej to istnieją pewne ograniczenia. Trudno wskazać inną przyczynę jeśli nie ma żadnych współtowarzyszących objawów. Warto kontynuować regularną aktywność fizyczną, stosować ćwiczenia koncentrujące się na mięśniach brzucha i miednicy. Jeśli chodzi o problem z napletkiem to niestety trudno ocenić czy rzeczywiście jest to patologia czy wariant fizjologii. Najważniejszą informacją z medycznego punktu widzenia jest odprowadzalność napletka, występowanie jakiegokolwiek dyskomfortu, bólu podczas odprowadzania napletka. Warto także zastanowić się czy wykonywane ćwiczenia (w celu powiększenia penisa) nie miały wpływu na skórę napletka. Bez dokładnego zbadania sytuacji trudno powiedzieć coś więcej, ale wydaje się, że opisane problemy mogą być jedynie subiektywnymi kwestiami estetycznymi i nie ma powodów do niepokoju. W celu dokładnej oceny problemu warto skonsultować problem z urologiem, który oceni czy napletek mieści się w granicach fizjologii. Pozdrawiam serdecznie!