Guzek tarczycy - czekać czy zrobić biopsję?

Witam. Mam 45 lat. Trzy lata temu stwierdzono u mnie nadczynność tarczycy. Badanie USG wykazało u mnie guzek po lewej stronie wielkości 1 cm, a po prawej 9 mm. Rok brałam lek M*** i z badania krwi wszystko jest w normie. Obecnie miałam zrobione ponowne USG, które wykazało, że po lewej stronie guzek zmalał do 2 mm, a po prawej urósł i ma 1,3 mm. Czy konieczna w tym przypadku jest biopsja, czy może mogę poczekać jeszcze pół roku i spróbować kontynuację leczenia M*** i ponowne zrobienie USG? Ania

Redakcja abcZdrowie

Uważam, że czekanie nic tutaj nie zmieni. Zwłaszcza jeśli przez pół roku brała Pani leki... Sugerowałabym, żeby zdecydowała się Pani na biopsję.