Ile przeciętnie powinna ważyć 12-latka?

Witam, Mam 12 lat i ważę 38 kg. Ciągle uważam, że jestem za gruba. Choć inni mówią, że jestem chuda. Pod koniec tego roku szkolnego ważyłam 34 kg. Moje koleżanki w okresie wakacji chudną i myślałam, że uda mi się schudnąć do mojej poprzedniej wagi. Niestety nie schudłam, wręcz przytyłam 4 kg. Chociaż dużo ćwiczyłam. I ważę 38 kg. Moja koleżanka waży 48 kg i ma mniejsze uda niż ja. Na jakiej to działa zasadzie i czy moja waga nie jest za duża, jak na mój wiek? Czy jest jakaś tania dieta, albo sposób, żeby uda i biodra były mniejsze?
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie podałaś swojego wzrostu, dlatego nie mogę określić czy Twoja masa ciała jest prawidłowa. Mimo to muszę podkreślić, że nie masz się czym przejmować, ponieważ każda osoba rośnie i rozwija się indywidualnie. Nie porównuj się więc do koleżanek, ponieważ możesz niepotrzebnie mieć złe wyobrażenie na temat swojej sylwetki.

Jeśli chcesz mieć szczupłe ciało wystarczy regularnie uprawiać sport i prawidłowo się odżywiać. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.