Ile razy dziennie ćwiczyć brzuszki?

Zaczynajac ćwiczyc brzuszki ile razy dziennie i po ile brzuszków powinnam wykonywac ?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

witam,
brzuszki nie są efektywnym ćwiczeniem.
dużo lepsze są ćwiczenia w podporze, deski, planki.
ćwiczenia z ciężarem własnego ciała.
same brzuszki nie dadzą efektu.
Podstawa powinna byc ponadto dieta.

pozdrawiam

Same brzuszki nie dadzą pożądanego efektu (płaskiego brzucha), przy nadmiernym obciążeniu kręgosłupa można co najwyżej załatwić sobie odcinek lędźwiowy. Warto było by włączyć różne ćwiczenia. Proszę zacząć od 10 min (plus rozgrzewka) 2-3, w kolejnym tygodniu dokładamy kolejne 5 minut, w kolejnym kolejne 3-5 minut, aż do uzyskania odpowiedniej formy.