Intensywne bóle brzucha i zaparcia i efekt przeczyszczenia

Witam serdecznie. Mam następujący problem, od kilku lat zażywam leki przeciwdepresyjne. Międzyczasie robiłam próby wątrobowe. Od dłuższego czasu zażywam Pantopraz ze wskazaniem zrobienia panendoskopii Zmieniłam dietę na lżejszą , mniej glutenu. Objawy ustąpiły, ale miewam intensywne bóle brzucha, zaparcia, obecnie na diecie efekt przeczyszczenia zwłaszcza przed miesiączką i w czasie owulacji, ginekolog zlecił badanie kreatyniny oraz c125- obydwie w normie. Co robić? Dziękuję za pomoc

Witam
Możliwe, że masz naruszoną barierę bakteryjną w jelitach. Proponowałabym zażywanie probiotyków oraz kiszonek (kiszona kapusta czy ogórki - mają właśnie te dobre bakterie). Jeśli ma Pani za mało "dobrych bakterii" może rozrosnąć się kandydoza (candida albicans) w jelitach - trudno jest się z tego wyleczyć (proszę poczytać w internecie). Dodatkowo proszę zażywać kreon - jest to preparat, który pomaga w pracowaniu trzustki - zwiększa wydzielanie enzymów trzustkowych (możliwe, że jest zaburzone wchłanianie węglowodanów, białek albo tłuszczów u Pani).
Pozdrawiam serdecznie