Flora jelitowa bez jogurtów

Witam. Mam 20 lat. Odżywiam się zdrowo, unikam wszelkich produktów wysoko przetworzonych, słodyczy. Od czasu do czasu zjem domowe ciasto czy dżem, piję tylko białą, zieloną i czerwoną herbatę oraz zioła. Nie jem zbyt dużo mięsa, jeśli już to jest ono 100% eko. Zrezygnowałam całkowicie z nabiału w tym jogurtów naturalnych co za tym idzie korzystnych bakterii. Czy moja flora w jelitach da sobie radę bez jogurtów czy może wspomagać ją tabletkami typu dicoflor, sanprobi itp, które jednak są drogie..

Z jakiego powodu zrezygnowała Pani z nabiału? Jest on źródłem białka, wapnia oraz właśnie bakterii niezbędnych do rozwoju prawidłowej flory jelitowej. Proszę się skonsultować z dietetykiem w sprawie diety gdyż wykluczenie nabiału wymaga zapewnienia wymienionych przeze mnie składników z innych produktów. Jeśli chodzi o bakterie probiotyczne to innym ich źródłem poza nabiałem są kiszonki - kiszona kapusta czy ogórki więc proszę je włączyć do diety.