Interpretacja opisu MR głowy u 23-latki [PORADA EKSPERTA]
Prosze o pomoc bo zwariuje. Wynik MR.W okolicy ciemieniowej prawej zmiana demielinizacyjna o średnicy 8mm,poza tym mniejsze drobniejsze w płatach czołowych -niespecyficzne, raczej naczyniopochodne -proponuję kontrole. Niewielkie poszerzenie przestrzeni podpajęczynowkowej wzdłuż platow czołowych-moze wynikać z zaniku lub wariantu. Poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych w płatach ciemieniowo potylicznych. Poza tym sygnał istoty szarej i białej prawidłowy. Bez obecnosci obszarów restrykcji dufuzji sugerujących ostre zmiany niedokrwienne. Bez zmian po podaniu kontrastu. Obszar naczyniowy,siodła prawidłowe. Poza tym wszystko reszta dobrze. Zrobiłam tez rezonans odcinka ledzwiowo krzyzowego: lewowypukle skrzywienie kręgosłupa,spłycenie lordozy ledzwiowej z niewielką rotacja trzonow.poziome ustawienie kosci krzyzowej.Na poziomie L5/S1 dyskretne cechy kregozmyku tylnego z niewielką przepuklina bulging.stozek o prawidlowym sygnale,niejednorodna przebudowa tłuszczowa o nieznanej etiologii. Zgłosiłam się na rezonans po tym jak w nocy wstajac do dziecka upadlam na podłogę, I tak 3x zanim doszlam do łóżeczka. Mialam niedowlad lewej nogi,byla wiotka. Nakarmilam synka wróciło do normy i mialam mrowienie na drugi dzień przez chwile ale cały dzień silny zakwas w udzie. Oprócz tego mam bóle oka prawego. Pogorszyła mi sie wada od 0.75 do 1.35 bo nie nosiłam okularów a okulista stwierdził że mam skurcz akomodacji w tym oku a badanie dna oka i wszystko dobre. Wykluczył zapalenie pozagalkowe(ale wiem że tego okulista nie widzi). W nic niedowladu obudzilam sie z silnym bólem głowy i oka a rano wymiotowalam. Moja mama ma migreny i mnie często boli głowa ale też często samo oko bez glowy .. bylam u neurologa i wszystkie odruchy dobrze,Mam miec kontrolę za miesiąc. Skad te zmiany,ciagle czytam o SM. Ciągle widze jakies nowe objawy,ludzi na wozku,moj mózg widzi tylko tą chorobę. Proszę o pomoc jakie badania wykonać . I ogólnie pojawiło się u mnie jakby drżenie miesni nawet twarzy. Tzn tak jakby pulsowanie pod skora,Nie wiem czy z nerwow czy co .. Dodam że mam asymetrie od urodzenia 2.5cm mam cala prawa strone obniżona i krotsza. Mam 23 lata

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam. Pani wiek i niedawno przebyta ciąża sugerują że mysli Pani o SM. Ale jest w RMN tylko 1 zmiana i to jest grubo za mało zeby takie rozpoznanie postawić.Zdrętwiała noga spowodowała 3x upadek,też tak miałam kiedyś ,jak wróciło krążenie w nodze to i czucie przestrzenne też wróciło.U okulisty mozna zrobić pole widzenia jakby bolało 1 oko, i ocenic czy jest zapalenie pozagałkowe czy nie,jest też ważne czy Pani dobrze widzi,bo widzi się bardzo żle w tych przypadkach. prosty test w domu porównawczy na barwę czerwoną/porównujemy intensywność koloru raz 1 raz drugim okiem/test prof. Spetha/.Tam gdzie barwa bledsza/ lub nie ma czerwieni wcale- oko jest chore.Jezeli chodzi o te drżenia na twarzy-czy widać je w lustrze czy tylko Pani je czuje jak dotknie dłonią? Moze wystarczy Mg2+ z B6 i tyle? Jezeli nie - to zrobić jonogram z surowicy krwi. Pozdawiam serdecznie