Interpretacja wyniku mammografii u 42-latki

Prosze o interpretacje mojego wyniku mammografi.Piersi o budowie gruczolowej,zatartej.Wpiersi lewej, widoczna asymetryczna silniej wysycona strefa o pozaciaganych obrysach o sr.20mm. -wskazana ocena w USG z weryfikacjaUSG/BGI.W piersi prawej owalna strefa o sr.10mm o wysyceniu tkanki gruczolowej.Nie uwidoczniono podejrzanych skupisk mikrozwapnien.Nie uwidoczniono powiekszonych wezlow chlonnych. BI-RADS 0.Prosze o odpowiedz czy konieczna jest biobsja gruboiglowa.Wynik USG -torbiel w lewej piersi.

Tu ważna jest ocena lekarza, który zobaczy oba badania i przeprowadzi badanie Pani piersi. Z dostarczonych wyników raczej sugestia, że jest to torbiel, czyli zmiana łagodna. conajmniej sugerowałbym powtórzenie USG za 3 m-ce