Jak często należy uprawiać sport?

Ile razy w tygodniu i jak długo powinno się wykonywać ćwiczenia/uprawiać sport?

Cele dalsze wyznaczają cele bliższe. Rozumiem, że chce Pan być zdrowy za lat X?! Na tak postawione pytanie odpowiadam zazwyczaj tak: 3x30x130 (3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem 130). Stosowanie tej zasady utrzymuje organizm w dobrej wydolności krażeniowo-oddechowej. W wolnym tłumaczeniu brzmi: Chcesz być zdrowy uprawiaj cokolwiek (spacer/bieg albo orbitrek/rower) 3 razy w tygodniu przez 30 minut z tętnem 130. W sumie nie chodzi o to, co robimy, ale o parametry wysiłku. Stosowanie się do tej uniwersalnej zasady znajduje uzasadnienie w naszej fizjologii. Utrzymanie prawidłowej proporcji między wysiłkiem i odpoczynkiem przyczynia się do podnoszenia naszej wydolności przy braku kontuzji bądź urazów. Pozdrawiam serdecznie ;) i zachęcam do regularnej podstawowej czynności ruchowej.