Jak człowiek jest sam w stanie zaobserwować ubytki w polu widzenia?

Witam. Jak człowiek jest sam w stanie zaobserwować ubytki w polu widzenia? Czym to się przejawia? Bo żeby zrobić badanie, to jednak trzeba mieć podejrzenia Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Witam.sprawdzam każde oko osobno i porównawczo czyli naprzeciw siebie siadacie i zaslaniacie oczy symetrycznie czyli Pani prawe a koleżanka lewe. Pozostałymi oczami patrzycie na siebie w oczy. Koleżanka ręką lub palcem od obwodu czyli zewnątrz przesuwa tę rękę pi obwodzie pola widzenia i mówicie obie czy widzicie tę rękę porownawczo itd. Myśle że jest opis wszędzie jak badać pole widzenia porownawczo. Druga metoda to jakościowa czyli badamy test na barwę czerwona. Pozdrawiam serdecznie