Jak długo będę mieć te skutki uboczne szczepienia na Covid?

Witam, 17.07 zaszczepiłam się druga dawka Pfizera. Mialam obawy bo po 1 bardzo źle się czułam. Po 4 dniach od szczepienia wystąpiły silne bóle mięśni że wylądowałam w szpitalu. Dziś mija 4 dzień (liczę dzień szczepienia bo było wcześnie rano) odczuwam znowu pobolewanie mięśni w lopatkach podobnie jak wtedy. Ogólnie rano 21.07 czułam zatkany nos jak go wyczyściłam pojawiły się skrzepy krwi. Choruje na genetyczna wadę serca niedomykalność zastawki trójdzielnej i arytmie. Dużo słyszę że po tej szczpionce jest ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i zdarza się zakrzepica zatok. Jakie jest ryzyko wystąpienia tych powikłań. Dodam że nigdy nie miałam problemu z krzepnieciem a na serce biorę bibloc. I przez jaki czas od momentu szczepienia mogą wystąpić takie powikłania. Bardzo proszę o odpowiedź,

Możliwe jest, że występuje związek przyczynowy wystąpienia zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia po szczepionkach Pfizera lub Moderny. Jest to przedmiotem badań. Zjawisko jest niezmiernie rzadkie i występuje częściej u ludzi młodych, częściej mężczyzn. Do 31 maja 2021 r. w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) wystąpiło 145 przypadków zapalenia mięśnia sercowego wśród osób, które otrzymały szczepionkę Comirnaty i 19 przypadków wśród osób, które otrzymały szczepionkę Spikevax. Szacuje się, że do dnia 31 maja 2021 r. w EOG podano około 177 milionów dawek Comirnaty i 20 milionów dawek Spikevax. Jest to więc zjawisko niezmiernie rzadkie, Może wystąpić w okresie 14 dni po podaniu szczepionki. Objawy to między innymi bóle w klatce piersiowej, kołatania serca. Są to stany łagodne i zwykle samoistnie przemijające lub wymagające interwencji farmakologicznej. Powyższe szczepionki nie powodują zmian zakrzepowych. Bóle mięśni mogą wystąpić i w takim wypadku stosuje się paracetamol w dawce do 4 x 1 gram.