Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - TSH

Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

koronawirus to nowy szczep wirusa, w związku z tym brakuje wiedzy mówiącej o tym, jak długo będzie trwała ochrona po przyjęciu szczepienia.

Według jednych źródeł ochrona organizmu powinna potrwać rok lub dłużej. Inni twierdzą, że pół roku lub jedynie kilka miesięcy. Temat jest stosunkowo świeży, a wirus ciągle mutuje, dlatego też ciężko jest wysnuć jednoznaczne wnioski. Potrzeba na to czasu.

Wiarygodne informacje dotyczące tego, jak długo będzie utrzymywała się odporność, możliwe są dopiero za kilkanaście miesięcy lub nawet kilka lat.

Temat ten został poruszony w jednym z naszych artykułów. Może go Pan znaleźć pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-jak-dlugo-bedzie-chronic-nas-szczepionka-przeciwko-covid-19-prof-horban-odpowiada-wideo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy