Jak długo może trwać obniżanie poziomu kwasu foliowego we krwi?

Przygotowując się do ciąży zrobiłam badania krwi. Zleciłam również badanie poziomu kwasu foliowego. Wynik jest znacznie przekroczony: 34,70 (norma 4,60-18,70). Wynika to prawdopodobnie z zaleconej suplementacji (z powodu niedoczynności tarczycy) wit B12 oraz Fe (leki ze względu na lepszą wchłanialność są połączone z kwasem foliowym; do tego sama dodawałam Folik 0,4 mg). Czy są jakieś tego efekty uboczne? Jak długo "zbija" się tak wysoki poziom? Jaki jest zalecany? Wstrzymać się na razie z próbami? .... Będę bardzo wdzięczna za pomoc.....

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa i ustalenie optymalnego postepowania