Jak i ile mogę schudnąć przez dwa miesiące?

Mam 16 lat, ważę 66 kg i mam 164 cm wzrostu. Domyślam się, że mam nadwagę i martwi mnie to. Niby nie jest najgorzej, moja figura przypomina klepsydrę. Męczę się jednak z odstającym brzuszkiem i masywnymi udami. Chciałabym schudnąć. Proszę o pomoc.
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 24,5, co odpowiada wartości powyżej 90 centyla i wskazuje na nadwagę. Jednak, aby to potwierdzić powinnaś się skonsultować z lekarzem. Możesz skorzystać z wizyty u dietetyka, który dopasuje dietę odpowiednią dla Twojego wieku, ponieważ nie powinnaś się odchudzać na własną rękę, szczególnie dietami z gazet, czy głodówkami. Zalecane tempo chudnięcia to 0,5 - 1kg na tydzień.

Rozwjasz się i to naturalne, że Twoja sylwetka staje się bardziej kobieca i przypomina klepsydrę. Tłuszcz u kobiet odkłada się głównie w okolicach bioder i ud. Trudno z nim walczyć, ale uprawiając sporty i wykonując odpowiednie ćwiczenia można zmienić ich kształt i wygląd. Wskazówki na ten temat znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Wykorzystaj okres wakacji i postaraj się więcej ruszać i zdrowo odżywiać, a Twoja masa ciała powinna się zmniejszyć. Zrezygnuj ze słodyczy oraz tłustych i ciężkostrawnych potraw i jedz więcej warzyw i owoców, które latem są pełne witamin.

Polecam Ci lekturę artykułów:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Pozdrawiam