Jak jeść, aby przytyć i nie zaszkodzić organizmowi?

Witam, została u mnie zdiagnozowana pchn stadium 3 poz. kreat. 1,6, nie ma białkomoczu.Lekarze polecili mi dietę o niskiej zawartości tłuszczów zwierzęcych i pić. Od tego czasu, przestałem jeść sery zółte, czerwone mięso, warzywa strączkowe, nie używam soli. Nabiału jem mało i tylko chudy. Jem dużo owoców i waryw, ziemniaki, ryż, czasem makaron, mięso indyk i wołowe. Zacząłem chudnąć w ciągu 6 m - 10kg. Chciałbym się dowiedzieć jak jeść by przytyć a sobie nie zaszkodzić. Może przesadzam z dietą?

Sugerowałabym Panu osobistą wizytę u specjalisty, z którym będzie Pan mógł omówić aktualne wyniki badań i stosowane leczenie i do tego dopasować dietę. Nie do końca rozumiem co kierowało lekarzami przepisując Panu dietę ubogą w tłuszcze zwierzęce (chyba tylko generalna ignorancja), gdyż tłuszcz ogólnie jest ostatnim zagadnieniem jakie rozpatruje się w diecie osób z problemami nefrologicznymi. Pownien Pan za to ściśle kontorlować podaż białka w diecie oraz zawartość soli, a także innych składników mineralnych. Być może przyczyną Pana utraty masy ciała jest zbyt mała podaż energii w diecie lub jej złe wykorzystanie przez organizm. Niestety mając tak mało informacji nie mogę Panu udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.