Jak leczyć obsesję na punkcie wyglądu?

Witam mam na imie bartek mam 20 lat i mam obsesje na punkcie swojego wyglądu ze względu że jestem grubszy cały czas się natrętnie patrze na siebie w lustrze i raz mi sie wydaje że jestem chudszy a raz że grubszy i to mnie załamuje i nie umiem sobie z tym poradzić szególnie jak patrze na chudszych ludzi to mnie zżera zazdrość, mam też problem taki że jak ide na mieście musze ciągle patrzeć czy mi widać brzuch i podwijać spodnie żeby nie było aż tak widać.Chodząc też po mieście mam wrażenie że każdy się na mnie patrzy i myśli o mnie że jestem gruby co mnie boli. Też czasem znajomi mi powiedzą gruby ale nie umiem z dystansem tego przyjąć tylko cały dzień rozmyślam o tym co mi powiedzieli. Próbowałem kilka razy schudnąć ale skończyło się fiaskiem. Co do jedzenia mam nieraz tak że nix nie jem bo się boje że zgrubne, a jak już, jem to mam wyrzuty sumienia przez to. I przez te rozmyślania się czuje jak bym wpadał w panikę po czym u mnie zaczynają się robić wzdęcia, myśli samobójcze i beznadzieja życia. Bynajmniej mi się wydaje że mi ta obsesja na głowę siadła i nie umiem sobie z tym poradzić i tak w sumie mam już od 2-3 lat.

Witam! Wskazana konsultacja psychologiczna i raczej konieczna będzie psychoterapia. Jeżeli idzie o pozbycie się nadwagi, radzą skorzystać z pomocy dietetyka i pod jego okiem powinien ten proces przebiegać prawidłowo. Powodzenia W. Łuczkowski.