Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć osobowość borderline nieagresywną?

Witam, jestem borderem nieagresywnym wobec osób trzecich. Dlatego zastanawiam się czy to prawidłowa diagnoza. Mam niskie poczucie wartosci, jestem wrażliwcem, czuję duży, lęk, często pustkę, wewnętrzny ból, niby jestem otwartą osobą ale tak naprawdę jestem zdystansowana, mam 46l, jestem osobą samotną, nigdy nie byłam w związku, w pewnym stopniu byłam molestowana, boję się zbliżeń(czuję ból).Mam wrazenie, że wartościowi mezczyźni mnie omijają. Na codzień jestem spokojnym samotnikiem. Jestem samot
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Co zrobić, kiedy kobieta bije partnera?

Dzień dobry, warto pomyśleć o psychoterapii. Zapewne będzie długa, jednak warto próbować sobie pomóc. Sam kontakt z terapeutą pozwoli Pani nauczyć się bytować z innymi, rozumiem swoje lęki. Praca nad poczuciem wartości również pozwoli otworzyć się na ludzi.
Pozdrawiam A. Pacia

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym.
0

Dzień dobry.

Diagnoza psychiatryczna służy przede wszystkim do ułatwiania komunikacji między osobami profesjonalnie zajmującymi się pomocą psychiatryczną i badaniami klinicznymi. Powinna pełnić jedynie funkcję pomocniczą w leczeniu - proszę nie przywiązywać do niej tak dużej wagi.

Przechodząc do pytania, które zadaje Pani na początku - w moim przekonaniu ważnego - właściwą formą leczenia w przypadku opisywanych przez Panią trudności oraz Pani przeszłych doświadczeń jest psychoterapia u osoby z odpowiednim przygotowaniem do jej prowadzenia. Zachęcam do skorzystania z tej formy pomocy.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
[url=https://www.psychoterapiakompas.pl]https://www.psychoterapiakompas.pl[/url]
[url=https://www.psychoterapiakompas.pl/blog]https://www.psychoterapiakompas.pl/blog[/url]

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy