Jak leczyć problemy psychiczne widoczne od dziecka?

Dzień dobry. Potrzebuję rzetelnej informacji na konkretny temat. Choruję na depresję od lat szczenięcych. Pierwsze objawy zauważono w podstawówce... Mam za sobą hospitalizację w związku z tym. Dziś jestem wciąż pod opieką farmakologiczną. Niestety, żaden ze specjalistów (zarówno psychiatrów, jak i psychoterapeutów) nie chciał przywiązać wagi do jednej, nurtującej mnie i paraliżującej kwestii. Otóż chodzi o coś w rodzaju "dialogu wewnętrznego", z tym że kieruję go w myślach zawsze ad personam (z reguły do dwóch konkretnych, znanych mi osób; z jedną z nich od lat nie mam kontaktu, druga zaś jest członkiem mojej rodziny). Wszystkie informacje w sieci, na które napotykam, dotyczą wyłącznie rozmowy ze swoim alter ego. Ja natomiast natrętnie argumentuję, przekonuję lub obrażam daną osobę w głowie. Wiąże się to z potwornym bólem, gdyż są to kwestie, które usiłuję nieustannie oddalić. Łączy się to z bardzo głębokim poczuciem wstydu i próbami pokazania się "kimś innym", w oczach "tej drugiej osoby". Fantazje te uruchamiają praktycznie same negatywne objawy i potwornie przeszkadzają mi w pracy. Czy istnieje jakiś precyzyjny termin dla tego zjawiska i ewentualny sposób jego leczenia? Pozdrawiam i dziękuję z góry.

WItam,
wie Pan sprawa jest zbyt skomplikowana, aby omówiź ją tu na podstawie tych kilku informacji, które jednak nie wyczerpują kwestii.
1. Kiedy ostatnio potwierdzono diagnozę depresyjną ?
2.Jakie leki brał Pan na przestrzeni tych lat ?
3. Jak Pan był poza tym leczony?
4. Rozmawianie i argumentowanie w myślach z innymi osobami nie jest chorobą. Moim zdanie to rodzaj autoterapii ale każdy przypadek musi być traktowany oddzielnie jako, że każdy człowiek ma inną psychikę.
5. Naturalnie jeżeli obciąża Pana to aż do bólu - trzeba podjąć leczenie. Po prostu niech Pan idzie do jakiegoś psychoterapeuty z dużym doświadczeniem. W ostateczności może Pan przyjechać do mnie do Warszawy albo skorzystaź ze Skypa. Pozdrawiam