Jak leczyć problemy z mową u dziecka?

Witam mój synek ma 4 latka i 3 miesiące i ma bardzo ciężką mowę .Ma bardzo mały zasób słów , skraca sobie zdania i niektóre rzeczy nazywa po swojemu .Ciagle go pouczamy i mówię aby powtarzał po Mnie poprawnie zdania .Od 3 tygodniu zaczął mówić o sobie w formie żeńskiej np.zamiast byłem mówi byłam ... Do tego Jest dzieckiem 2 jezycznym ponieważ mieszkamy za granica , lecz w języku szweckim widzę ze rozumie w przedszkolu co nauczyciele Mówią do Niego choć on sam mówi zaledwie kilka pojedynczych słów w języku obcym .Bylismy u logopedy jął Miał 3 latka , lekarz stwierdziła ze wszystko jest Ok żeby noe wywierać presji na dziecku ze wszystko przyjdzie w swoim czasie .Niewiemy co dalej robić , gdybyśmy byli w Polsce natychmiast bym poszła do Logopedy a tu są długie terminy oczekiwania , dodatkowo lekarz To Szwedka , a mnie martwi ze syn słabo mówi w ojczystym języku ( zależy mi aby zaczął mówić poprawnie po polsku , a drugi język powoli zacznie przyswajać )

Rozwój mowy u dzieci to sprawa bardzo indywidualna, niektóre dzieci mówią bardzo szybko, niektóre dopiero po 5 rż.