Jak leczyć skutecznie stany depresyjne?

Mam stany depresyjno-lekowe .Leczę się bezskutecznie różnymi lekami SSRI .(parogen,depratal,cital)..Po każdym z tych lekach występują obfite poty i znieczulenie do tego stopnia że przestaje cokolwiek odczuwać .Ogólnie bardzo źle się czuje.Mialam nawet wyłączenie swiadomosci.Siedzialam przez pół dnia i nie czułam dosłownie nic. .Chciałabym odstawić leki.Przyjmuje w tej chwili od 3 tygodni lek cital .Jakie mogą być skutki odstawienia ?

Dzień dobry, dziękuje za wybranie ABC zdrowie. Proponuję Pani całkowitą zmianę spojrzenia na siebie samą. Proszę narazie nie przejmować odstawieniem leków, które należy skonsultować z lekarzem psychiatrą. Ale zaczać od podnoszenia samooceny. Czyli każdego dnia trzeba znaleść conajmniej 10 pozytywnych zachowań. Spróbować więcej przebywac na swiezym powietrzu, spacery, jazda na rowerze, fitnes, joga i wszystkie te zajęcia na których trzeba się ruszać, aby dotelnic całe ciało serce i mózg. proponuje tez skontakotwanie się z psychoterapeutą, który pozwoli pani podnieśc samoocenę i poczucie bezpieczenstwa. Prosze też pocztytać książki inspirujące i spróbować dostosować sie do technik które one proponuje. Proponuje też aby głównym tematen pani myśli były spacer, aktywność fizyczna myślenie pozytywne o sobie i innych, a nie zajmowanie sie głownie lekami czy zadziałają a leki to chemia, a warto wrocić do naturalnych leków. Oddech, ruch, aktywność fizyczna i psychiczna, zdrowe jedzenie. Pozdrawiam serdecznie.