Jak skutecznie leczyć depresję w ciąży?

Witam, mam 23 lata. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Kiedy się dowiedziałam, że zostanę mama był to 4/5 tydzień. Leczyłam się na depresje 1,5 roku potem odstawiłam i na pół toku było dobrze, ale na jesień znów dostałam nawrotu gorszego takiego, że bałam się gdziekolwiek wyjść sama i z kimś tez, tylko dom i nigdzie więcej. Bałam się iść do sklepu na zakupy, do pracy. W pracy liczyłam tylko godziny, aby wrócić już do domu. Dostałam od psychiatry ponowne leczenie tymi samymi lekami jak 1,5 roku temu. I leczenie poprzez terapie. Na terapii byłam 4 razy, gdyż finansowo prywatnie nie było mnie stać. Nie miałam stałej pracy. I teraz gdy się dowiedziałam moja psychiatra kazała odrazu jeden lek odstawić Pregabalin a następnie przez 8 dni 1/2 Aciprex. Minęło więcej niż 2 tygodnie i były ciężkie, ale teraz jest jeszcze gorzej mysli samobójcze, niska samoocena przyszłości, duszności itd. Co robić? Czy mogę wrócić do leków albo coś innego? Idzie jesień obawiam się tego.

Witam, proszę skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą lub zasięgnąć opinii innego specjalisty. Warto skorzystać z pomocy psychologicznej. Przesyłam link do przykładowych stron gdzie uzyska Pani informację o bezpłatnej pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej: http://cpp.uw.edu.pl/bezplatna-pomoc-w-w-wie/, https://wcpr.pl/osoby-w-kryzysie/warszawski-osrodek-interwencji-kryzysowej

Pozdrawiam

Dorota Nowacka