Jak poradzić sobie z taką agresją męża?

Witam. Z moim partnerem jesteśmy okolo 3 lat od 2 lat mamy w domu Sajgon z powodu narodzin, nasze zycie sie( moje jak i jego) zmienilo się o 360,a wiec... gdy zostanie wybudzony nagle ze snu powiedzmy wieczornego, czasami bywa batdzo agresywny i nerwowy (w 30 sekund potrafi wpaść w furię) wgl. Ma tak ze śpi i chrapię a nagle wstaje i odzie do kuchni jeść... Czasami myślę ze lunatykuje... Ale pytalam sie jak mma na imię itp, raz byla sytuacja gdy po przędzeniu doszlo od słowa do slowa. Cos brzydko sie odezwał, zwróciłam mu uwagę, twierdził ze tak nie powiedział, a powiedział, wkurzył sie i chciał skoczyć z balkonu... Akcja jak z filmu (wssytko w skrócie).... Kolejne sytuację zaczął sie do mnie brzydko odzywać, ostatnio zlapal mnie za gardło, zachowuje sie jak zwierzę. Jal szybko siw denerwuje tak szybko dochodzi do niego co wyczynil.... Ostanio w trakcie kłótni zlapal za nóż i zrobil sobie 3 szramy... Po tygodniu się to powtórzyło... A dzis wbijal sobie nóż w klatkę piersiową.... Nigdy nie widzilam zeny ktos tak szybko sie denerwował....ma pracę, fuzo pracuje, ma zdrowe dzieci.... Wiem ze pram mu głowę zeby nie pil codzinnie tyvh setek, ale dla mnie rodzina ma. Inny wzór.. Facet ma. Wracać do domu po pracy a nie codziennie pierwsze co do sklepu.... Do jakiego lekarza sie udac na pierwsza wizytę? pozdrawiam

Dzień dobry, proszę nie zwlekać i skorzystać z pomocy psychologicznej, przesyłam link: https://cpk.org.pl/ . Uzyska Pani bezpłatną pomoc dla siebie. Pani partner, jeżeli jest skłonny do skorzystania z pomocy, powinien zwrócić się o pomocy do lekarza psychiatry.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka