Co może znaczyć taka wybuchowość u męża?

Jestesmy malzenstwem od 3 lat. Maz byl zawsze ten wesoly, zartujacy. Nagle zmienil sie i wybucha z byle powodu. Potrafi byc bardzo troskliwy i pomocny ale wystarczy ze np nie przyniose czegos czy nie zrobie czegos natychmiast wscieka sie i nie da nawet mi wytlumaczyc ze mam dosc takiego traktowania. Wscieka sie, klnie i mowi ze nie bedzie "spizdzony" i spokojny jak cos go denerwuje. Probuje spokojnie wtedy mu tlymaczyc jaki destrukcyjny ma to wplyw na nasz zwiazek ale nic do niego nie dociera jeszcze bardzije sie wscieka i mowi ze najgorsze sa wlasnie takie osoby ktore tak cicho mowia, tlumacza itp, blagam pomocy bo nie wiem ile tak wytrzymam. Jest dobrze do czasu bo przeciez kazdego dnia zdarza sie cos co go wyprowadza z rownowagi. a ja juz nie dam rady zyc z taka cykajaca bomba

Szanowna Pani,

wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, będzie Pani mogla zrozumieć siebie i zachowanie męża oraz koniunkcję tej zależności, mąż przejawia problem, który wynika z impulsywności, taką osobę łatwo można wyprowadzić z równowagi, traci nad sobą panowanie, oczekuje posłuszeństwa, uległości, podporządkowywania się, robi to w sposób agresywny, krzyczy. To jest problem męża, jeśli go nie widzi i nie chce rozwiązać - pojawia się dylemat? Najlepsza byłaby terapia małżeńska, zakładam, że nie będzie zgody na taki rodzaj pomocy ze strony męża, w związku z tym, zachęcam Panią do skorzystania z wsparcia psychoterapeutycznego, w celu podjęcia najlepszego rozwiązania, korzystnego dla Pani.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś