Jak leczyć swoje problemy ze snem w czasie rozwodu?

Witam. Mam problemy ze snem, tzn. zasypiam normalnie, ale budzę się 4-5 rano, nie mogę spać, często się przebudzam. Mam napady płaczu (towarzyszące ciarki), ogolnie nastrój pogorszony od jakiegoś czasu. Przybliżę moją sytuację życiową. Jestem w trakcie rozwodu, mam 18 miesięczne dziecko, opiekuję się przy tym babcią z demencją starczą. Mąż zamiast w miarę normalnie utrzymywać relacje wmawia mi różne sytuacje w których nawet nie brałam udziału...

Witam,

objawy, które Pani opisuje: problemy ze snem, napady płaczu, obniżony nastrój, mogą mieć różne przyczyny. Opisuje Pani jednak trudną sytuację życiową, która jak najbardziej może być powodem Pani problemu. Stres związany z rozwodem, zajmowaniem się małym dzieckiem, a także babcią nie może być bez znaczenia. A jeśli taka sytuacja trwa od dłuższego czasu to gdzieś to napięcie szuka ujścia (napady płaczu, przerwany sen), a także wpływa na obniżenie nastroju.
Proponuję, aby udała się Pani na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty, który podczas rozmowy z Panią będzie mógł poznać lepiej Pani sytuację, oraz ocenić jaka forma pomocy była by najbardziej odpowiednia. Regularne spotkania ze specjalistą mogą Pani pomóc poradzić sobie z kryzysem, który Pani przeżywa.

Jeśli chciałaby Pani porozmawiać o danym problemie ze mną, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji psychologicznej online za pośrednictwem Skype.

Pozdrawiam, Marzena Swoszowska-Mojżesz
www.Pro-sukces.pl