Jak leczyć te problemy z wagą u dziecka?

Witam serdecznie. Nasza historia będzie długa. Piszę nasza bo to sprawa dotyczącą mojej 14 letniej córki ale i całego domu. Córka ma obecnie 14 lat od 1,5 roku miesiączkuje i właśnie od tej pory zaczęły się problemy. Wzmożony apetyt spowodował przytycie ok 5 kilogramów. Zaczęły się spadki nastrojów i walka z niechcianymi kilogramami. Rewolucja na talerzu opanowała cały dom. Zdrowe posiłki woda ruch itp. Wszyscy domownicy lepiej się czują utracili trochę kg oprócz córki bo ona tyła. Waga osiągnęła 88kg przy wzroście175cm. W czerwcu ub roku zaczęliśmy wizyty u specjalisty dietetyki. Córka schudła 3 kg w miesiąc radość była wielka. W następnym miesiącu 0.5 kg aw trzecim przytyła 5kg. Pani dietetyk stwierdziła że to nasza wina pewnie córka je po kryjomu. Nasze wizyty się skończyły. Dieta prowadzona nadal na ok 1600kcal sport 3 razy w tyg. Waga stała w miejscu. W styczniu znowu był płacz że ona nie chce tak wyglądać szukałam pomocy trafiliśmy do innego dietetyka. Po miesiącu okazało się że ładnie schodzi tłuszczu bo ok 1,4 woda tylko 200ml w dół Po 2 miesiącach i za sugerowanych badaniach przez panią dietetyk wiedzieliśmy że walczymy z indu lino opornością. Leki dieta na 1400 ruch 5 razy w tygodniu 3,5 litra wody. Po 4 miesiącach mamy ubytek tłuszczu 3,7kg ale wzrost wody i waga znowu wskazuje 87,7kg. Córka pije ziółka moczopędne z mniszka lekarskiego i pokrzywy i nic. Błagam o pomoc. I proszę nie pisać że obżera się po kontach to już to słyszałam. Ona jest tak zdeterminowana że chyba osoba dorosła by już dawno odpuściła. Jeszcze raz proszę o pomoc i radę gdzie mam szukać pomocy.

Dzień dobry

być może dieta wcale nie była dobrana indywidualnie do potrzeb córki. 3,5l wody to zdecydowanie za dużo. Może być efekt odwrotny do zamierzonego. Zdecydowanie wystarczy 2-2,5l dziennie. Jadłospis powinien być dostosowany do insulinooporności. Ciężko jest mi określić czy dieta jest prawidłowa, ponieważ nie wiem co zjada córka.

Jeżeli jest Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy dzień pod względem jedzenia. Ja przeanalizuję i mam nadzieję coś doradzę.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668