Jak leczyć ten typ depresji?

Witam, Mam z zdiagnozowaną depresję nawracająca biorę pregabalinę już od 3 lat w dawce 150 mg 2 x dziennie przytyłam 30 kg w ciągu tych 3 lat jestem załamana nie mam siły ćwiczyć ogólnie jestem cały czas przemęczona obciążona waga Chciałabym poprosić neurologa aby poradził jak mogę zerwać z nałogiem brania pregabaliny mam wrażenie że się od niej uzależniłam bez niej Czuję się bardzo źle Mam dreszcze bóle stawów kości zimne poty bezsenność ogólnie koszmar lepiej nie wymieniać.

Witam! Jest cały wachlarz leków p/depresyjnych, które mogą nie mieć wpływu na wahania masy ciała lub wręcz ją obniżać. Wzrost masy ciała o 30 kg u kobiety sam w sobie może być przyczyną depresji, potęgowanej codziennym patrzeniem w lustro. Z dużą dawką odpowiednio dobranej psychoterapii, przy zmianie leków jest szansa na uzyskanie pożądanego efektu. Łatwiej przytyć niż zredukować nadwagę, ale jest to możliwe. Powodzenia W. Łuczkowski.