Jak leczyć trądzik przy depresji i ADHD?

Ze względu na zdiagnozowaną depresję oraz ADHD przyjmuję dulsevię w dawce 60 mg. Jednocześnie zauważyłam znaczne pogorszenie mojej skóry i objawy wskazujące na trądzik hormonalny. W wykonanych badaniach wyszedł mi znacznie podwyższony kortyzol oraz ponad dwukrotnie wyższą względem normy prolaktyna. Psychiatra twierdzi, że to normalne przy stosowaniu leków przeciwdepresyjnych. Jak w takim razie mogę się uporać z trądzikiem?
KOBIETA, 26 LAT 4 miesiące temu

Witam serrdecznie.Kortyzol jest hormonem stresu,więc w takim stanie jest Pani obecnie.Zasugerowałabym więc lekarzowi zmianę dawek leków,albo leczenia w ogóle ,jednak z psychologicznego punktu widzenia polecam kontakt z p-terapeutą,bowiem nic tak nie pomaga w poprawie stanu psychicznego,jak wspierający kontakt z drugim człowiekiem.W razie potrzeby służę rozmową .Kontakt znajdzie Pani na stronie Portalu.