Jak leczyć zaburzenia emocjonalne?

Witam jestem 21 letnia dziewczyna Od roku czasu mam problemy z zaburzeniami emocjonalnymi, najczesciej przejawia sie to agresja i krzykiem, gdzie dosc czesto za 5 min zmienia sie to w smiech i zobojetnienie lub placz i bezspilnosc, jestem po przykrym doswiadczeniu poniewaz na poczatku zeszlego roku doszlo do gwaltu.Nie jestem w stanie zebrac sie w sobie by isc do sadu zlozyc wniosek o wyrok i poczynic dalsze z tym zwiazane formalnosci.ciepie tez od 2 tygodni na bezsennosc albo spie po 24h

Witam,

po tak ekstremalnym zdarzeniu możliwe jest rozwinięcie zaburzenia stresowego pourazowego (PTSD). Zalecałbym jak najszybsze zwrócenie się o pomoc do psychologa np w ośrodku interwencji kryzysowej, dobrze by było równolegle skonsultować się z psychiatrą.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam, zdecydowanie powinna Pani udać się na psychoterapię aby tą traumę przepracować. Inaczej nie dojdzie Pani ze swoim życiem do ładu i może Pani wpaść w depresję. Dlatego psychoterapia i to natychmiast.
To w tej chwili najważniejsze.
na moim blogu pisałem na temat przepracowywania traumy
dot. gwałtu- proszę przeczytać
Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapii. Potrzebuje Pani wsparcia, rozmowy. Przesyłam link strony gdzie znajdzie Pani placówki interwencji kryzysowej, gdzie uzyska Pani bezpłatne wsparcie psychologiczne: http://www.oik.org.pl/ Proszę skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html).
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało,
pogwałcono wszystkie Pani prawa,
zabrano poczucie bezpieczeństwa.
Dlatego zrozumiałe jest, że trudno Pani z tym żyć,
a Pani dusza wciąż cierpi katusze.
Pani obniżony nastrój, problemy z kontrolowaniem emocji ,
nadmierna nerwowość i pozostałe przykre emocje są konsekwencją
traumatycznych doświadczeń w przeszłości.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
dzięki której odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl