Jak leczyć zaburzenia lękowe u 29-latka?

Ktoś tu kompetentny mi poradzi ?. Każde wyjście z domu u mnie wiąże się z lękiem. Wsiadam do auta,jadę lęk jest na poziomie 30% Wydaje mi się że wszyscy na mnie patrzą. Idę do większego marketu i lęk wzrasta ,włącza się CEL "ucieczka".Jak mam sobie z tym poradzić. Jestem po półrocznej psychoterapii,5 lat brałem leki,obecnie odstawiłem ,ale pojawiła się depresja. Odstawiłem lek i łykam dziurawiec z żeńszeniem.Co mam robić, chyba na pomoc finansową nie mogę liczyć?,,mieszkam z rodzicami co jeszcze daje rade tak żyć.

WItam, rzeczywiście zaburzenia lękowe powinno się leczyć psychoterapeutycznie. Może powinien Pan porozmawiać z psychoterapeutą, dlaczego nie czuje się Pan lepiej, może Pan też zmienić psychoterapeutę.
Osobiście leczę cięższe przypadki fobii socjalnej czy agorafobii hipnoterapeutycznie więc może w Oluszu jest specjalista, kto to też oferuje
(psycholog, psychoterapeuta albo lekarz) Pozdrawiam

Dzień dobry,
nie bardzo rozumiem znaczenie stwierdzenia, że jest Pan "po" półrocznej terapii. Mam nadzieję, że oznacza to w trakcie terapii, a jeśli jest inaczej, to zachęcam do powrotu i kontynuacji procesu.
Bardzo ważna jest współpraca z psychoterapeutą, jak również z lekarzem psychiatrą, w kwestii zażywania leków lub decyzji o ich odstawieniu. Psychoterapia jest przestrzenią i miejscem na pytania, które Pan stawia i dylematy, których Pan doświadcza. Bardzo ważne jest zaufanie do terapeuty, z pewnością wymaga to czasu i starań na rzecz budowania bezpiecznej relacji.